OLEJEK ARGANOWY DO TWARZY I WŁOSÓW 

Olejek arganowy jest ciekłą, lotną substancją zapachową, która znajduje się w komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Pod hasłem ”olejek arganowy” kryje się najczęściej mieszanka oleju roślinnego i niewielkiej ilości cennego i drogiego olejku.😍

Warto dodać, że olejek arganowy to nie to samo, co olej arganowy. Olej arganowy jest ciekłym tłuszczem pochodzenia roślinnego, który w temperaturze pokojowej ma płynną konsystencję. Olejek arganowy to natomiast olejek eteryczny. Olejek arganowy pozyskuje się z nieprażonych nasion drzewa arganowego, natomiast olej – z nasion prażonych.

JAKIE ZASTOSOWANIE MA OLEJEK ARGANOWY ⁉️

-sprzyja gojeniu ran i podrażnień na skórze;
-ma działanie łagodzące i przeciwzapalne;
-wspomaga regenerację bariery hydrolipidowej naskórka, –uzupełnia niedobory składników tłuszczowych w skórze (skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe);
-działanie przeciwstarzeniowe – uelastycznia i odżywia skórę;
-reguluje pracę gruczołów łojowych;
-pielęgnacja i nawilżenie skóry ciała, twarzy, rąk;
-nawilżenie i odżywienie włosów, paznokci;
-stosowany w leczeniu chorób skóry – łuszczycy, egzemie, trądziku.

OLEJEK AGANOWY DO WŁOSÓW💇‍♀️

Kosmetyczny olejek arganowy możesz stosować na włosy przed myciem, po lub w trakcie. Olejkiem arganowym możesz wykonywać regularne olejowanie włosów, ale pamiętaj, że nie każdy rodzaj włosów lubi tłusty, orientalny olej. Na początku wykonaj próbę i sprawdź, czy twoje włosy dobrze reagują na kurację olejem.

OLEJEK ARGANOWY DO TWARZY💆‍♀️

Olejek arganowy można stosować samodzielnie, wmasowując kilka kropel w skórę twarzy. Taki zabieg można powtarzać codziennie. Może on być także składnikiem odżywczej maseczki do twarzy. Wystarczy wymieszać 2 łyżki jogurtu naturalnego z łyżką olejku arganowego, 1 łyżeczką cytryny. Maseczkę należy trzymać na twarzy przez 30 minut. Po tym czasie trzeba ją spłukać letnią wodą.

Link do artykułu : https://www.poradnikzdrowie.pl/…/olejek-arganowy-do-wlosow-…

    Not Tags