MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA 💉

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA ⁉️

Mezoterapia ma za zadanie stworzyć kontrolowane uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.
Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę
(remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia.
W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty.

Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej.

Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu.
Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach –przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

NA CZYM POLEGA ZABIEG⁉️

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą.

Ampułki do wyboru🧪

1. JAD WĘŻA alternatywa botoksu, lifting
2. ŚLIMAK trądzik, blizny, przebarwienia
3. CO2 DOTLENIENIE DETOX nawilżenie dotlenienie detoksykacja odnowa
4. NORMALIZUJĄCA trądzik, rozszerzone pory
5. NAWILŻAJĄCA nawilżenie
6. ODMŁADZAJĄCA odbudowa, odmłodzenie
7. SMOCZA KREW UJĘDRNIAJĄCO- REWITALIZUJĄCA biorewitalizacja
8. NA NACZYNKA I RUMIEŃ zmneijszenie zaczerwienienia, osłabienie widoczności naczynek, leczenie problemu naczynkowej skóry

Efekty 

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie 

    Not Tags