CHCIAŁBYŚ WYKONAĆ W DOMU MASAŻ TWARZY ALE NIE WIESZ JAK ⁉️

TERAZ BĘDZIE TO DLA CIEBIE BANALNIE PROSTE Z NASZĄ POMOCĄ 🥰

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY ETAPY MASAŻU TWARZY W DOMU ⬇️

1️⃣ CZOŁO – masaż zacznij od czoła. Przyłóż trzy środkowe palce (wskazujący, środkowy i serdeczny) do czoła nad brwiami i zacznij wykonywać masaż za pomocą małych okrągłych ruchów w kierunku zewnętrznym. Powtórz 5 razy.

2️⃣ NOS – zacznij w wewnętrznej stronie oczodołu (miejsce pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a nosem). Masaż wykonuj za pomocą palca wskazującego, po obydwu stronach nosa kierując się ku dołowi. Powtórz 4 razy.

3️⃣ OCZY. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i dużo cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Palec wskazujący przyłóż do brwi, zaś paleC środkowy poniżej oka. Masaż wykonuj delikatnymi uciśnięciami od strony wewnętrznej oka do zewnętrznej w kierunku skroni. Powtórz 3 razy. Aby uwolnić się od napięcia wywołanego zatokami lub stresem delikatnie przyłóż palec serdeczny do wewnętrznej strony oczodołu, zaraz obok nosa. Wykonaj 5 uciśnięć.

4️⃣ USTA I BRODA. Za pomocą palca wskazującego i środkowego zacznij ruchami okrężnymi masować skórę na brodzie kierując się do góry dookoła ust, aż dotrzesz do punktu pod nosem. Całość powtórz 5 razy.

5️⃣ BRODA – zacznij w punkcie, gdzie żuchwa styka się z uchem. Delikatnie chwyć skórę pomiędzy palec środkowy i wskazujący. Wykonuj taki ruch, jakby te dwa palce były częściami nożyczek, a skóra była papierem, który chcesz przeciąć. W taki sposób ugniataj delikatnie skórę wzdłuż linii żuchwy. Teraz powróć do punktu wyjścia wykonując ruch okrężny. Całość powtórz 5 razy.

6️⃣ POLICZKI I SKRONIE – zacznij masowanie od brody i kieruj się do góry, przez policzki do skroni. Masuj delikatnymi ruchami, wykorzystując tylko palce wskazujące i środkowe. Jak już dojdziesz do skroni, wykonaj 3 ruchy okrężne. Całość powtórz 5 razy.

    Not Tags