Karboksyterapia
To nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
DLA KOGO? – WSKAZANIA DO KARBOKSYTERAPII
cellulit,
rozstępy,
zakola, łysienie plackowate, łysienie
brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona, łydki, kolana i inne – redukcja tkanki tłuszczowej,
zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
wiotkość skóry na ramionach,
brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu,
opadające powieki,
cienie i worki pod oczami,
wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów,
zaburzenia krążenia – zimne dłonie i/lub stopy,
blizny,
łuszczyca
idealny zabieg po liposukcji
W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.
Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.
Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Poprawa krążenia dzięki nowym naczyniom pozwala niwelować cienie pod oczami. Jest to najlepsza metoda do walki z cieniami pod oczami.
Ogromna zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.
Karboksyterapia, to metoda o wielokierunkowym działaniu – zarówno na twarz i ciało – jednocześnie odchudza i ujędrnia.
Ponadto jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.
Karboksyterapia – metoda nr 1 w walce z cieniami pod oczami!
Cienie i worki pod oczami, to istotny problem dla wielu osób.
Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Karboksyterapia w cudowny sposób regeneruje skórę powiek, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami, spłycenie zmarszczek oraz delikatne uniesienie górnej powieki..
Po wykonaniu serii zabiegów worki pod oczami przestaną się pojawiać, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz zagęszczeniu skóry.
Tym samym karboksyterapia przywraca młode i świeże spojrzenie.
Jak Karboksyterapia działa na tkankę TŁUSZCZOWĄ i CELLULIT?
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu).
Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.
Karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizacje i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też Karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej niezdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe,
zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd.
Dlaczego karboksyterapia działa ODMŁADZAJĄCO na skórę?
Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. CO2 zaaplikowany podskórnie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu działa odmładzająco na skórę twarzy lub ciała.
Już po 1-szym zabiegu na twarz zaobserwujesz rozświetlenie skóry, wzrost jej natlenienia a także większą sprężystość, bowiem w wyniku działania karboskyterapii natychmiast pojawiają się substancje odżywcze i tlen a dodatkowo czynniki wzrostu, które migrują z głębokich warstw skóry.
Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnowy komórek.
Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, co prowadzi do produkcji kolagenu.
Do 3 miesięcy po serii zabiegowej, trwa pełna przebudowa skóry. Obkurczaniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Poza tym fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe i elastyczne, co w efekcie trwale odmładza, dzięki zagęszczeniu skóry.
Wskazaniem do zabiegu jest każdy obszar skóry (twarz i ciało), który wymaga ujędrnienia.
Dlaczego Karboksyterapia działa na ROZSTĘPY i BLIZNY?
Rozstępy i blizny, to poważny problem estetyczny.
Dotychczas funkcjonowało bardzo mało metod nieinwazyjnych, które przynosiły zadowalające efekty w redukcji rozstępów.
Powstają one zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania ciągłości włókien kolagenowych.
Podczas karboksyterapii podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.
Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie.